Jdi na obsah Jdi na menu
 


Stručný životopis

V letech 2001 – 2009  vystudoval Taneční konzervatoř hl. m. Prahy a na závěr studií obdržel cenu Nejlepší absolvent roku 2009.

V roce 2006 se zúčastnil Mistrovských baletních kurzů v Praze pod vedením Darii Klimentové, nebo Otty Bubeníčka a získal 4. cenu na II. mezinárodní baletní soutěži v Brně, v roce 2007 se stal laureátem Mezinárodní baletní soutěže ve Vídni, o dva roky později obdržel dvě druhá místa na Mezinárodní soutěži Prix Carpeaux ve Francii, v dubnu získal cenu absolutního vítěze - Grand Prix na soutěži v Polsku, v říjnu vyhrál Grand Prix spolu s partnerkou Lucií Rákosníkovou na soutěži a festivalu Ballet Days Olomouc a v prosinci 2009 první cenu na Mezinárodní soutěži v Brně v kategorii A, kde předvedl i vlastní choreografii „Na Pokraji“.

Vystupoval na festivalech klasického a současného tance v Columbii, Japonsku, Portugalsku, Německu, Polsku a Maďarsku, a také na slavnostním večeru pro kambodžského krále Norodona Sihamoniho v kambodžském Phenom Phenu. Po ukončení studií byl rok sólistou Bohemia Baletu, s nímž vystupoval na domácích i zahraničních scénách v mnoha klasických choreografiích (Don Quijote, Spící krasavice, Louskáček, Suita v Bílém, Laurencia, Raymonda, Le Corsaire). Později s Bohemia Baletem spolupracoval jako host (Esmeralda - Diana a Acteon, Plameny Paříže, Sylfídy neboli Chopiniana). V Bohemia Baletu tančil také současné choreografie světových i domácích choreografů. (Jiří Kylián, Dietmar Seyffert, Pavel Šmok, Petr Zuska).

V sezoně 2009/2010 hostoval v Divadle J. K. Tyla v Plzni a v Národním divadle moravskoslezském v Ostravě jako Princ v Šípkové Růžence. Hostoval také ve Státní opeře Praha v roli Prince a Pas de trois v Čajkovského Labutím jezeře a jako Princ v Prokofjevově Popelce. V sezóně 2010/11 získal ve Státní opeře Praha sólovou smlouvu a stal se jednou z nejvýraznějších osobností této scény. V prosinci 2010 hostoval ve Finském Národním baletu jako Princ v Louskáčkovi. Od sezony 2011/2012 se stal sólistou Finského Národního baletu v Helsinkách a v prosinci 2011 byl jmenován jeho novým Prvním sólistou. Tančil zde například Prince v Popelce a v Louskáčkovi, nebo Basila v Donu Quijotovi. V lednu 2012 byl nominován na cenu Thálie za výkon v baletu Giselle v roli vévody Alberta. Vystoupil na výročním galavečeru 90 let finského baletu, kde tančil sólo z úryvku baletu Etudes. Později tančil Franze v nové inscenaci Coppelie a Solora v Bajadéře ve známé inscenaci Natalie Makarové
a choreografii Double Evil od choreografa bostonského baletu finského původu Jormy Ela. Na konci sezóny hostoval ve Státní opeře Praha jako Basil v nové inscenaci Don Quijote - režie Jaroslav Slavický. V nové sezóně 2012/2013 měl svou premiéru Romea v baletu Romeo a Jůlie - choreografie John Cranko, později tančil Konráda v klasické inscenaci Le Corsaire - režie Ivan Liška.

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář